Galerie Služby Tým Blog Kontakt

Ibra Ibrahimovič  /  fotograf Henrich Boráros  /  scénograf Tereza Gruntová  /  grafická designérka Ondřej Jungmann  /  pilot Jiří Kylar  /  tiskař Martin Mráz  /  fotograf Ronny Persan  /  cestovatel Viktor Puci  /  grafický designér Martin Špoula  /  grafický designér Martin Štěpánek  /  kameraman Karel Šuster  /  fotograf Václav Vašků  /  fotograf, novinář

Martin Štěpánek / kameraman

Narozen 1974 v Praze.

2002 - magisterský titul v oboru kamera, Filmová a televizní akademie v Praze 1992 maturoval na SPŠ Strojnická Praha Betlémská.

Žije v Praze. Od roku 1989 do 1993 překládal pro ČTV jako tlumočník do znakového jazyka.

Po absolvování FAMU pracoval jako hlavní kameraman celovečerních filmů Kdopak by se vlka bál, Žralok v hlavě a jako druhý kameraman na filmech Hostel, Grandhotel a Ve stínu. V pozici hlavního kameramana natočil krátké filmy Světlonoš, Sprcha, Dům u Ztracených a TV seriály Světla pasáže a Letiště.

Pracoval například na krátkých filmech Rozpomínání, Filmopolis, Backwords a Česká World Music. Mimo jiné natáčel reklamy pro společnosti Nike, Panasonic, Renault, JVC, KFC, Kit Kat, McDonald's, ČSOB, IKEA, Sprite, Puschkin Vibe, Česká pojišťovna, OLMA, Eurotel SK, Paralympijské hry, VUB - Generali, Slovenské aerolinie, ADRA, GelActiv, Decolen, Quatro, IQ-EPA, Juvelin, Lipoxal, ČEZ, Algida a Greenpeace.

Natáčel videoklipy pro Ecstasy of Saint Theresa, Cosmetic Punk, Janu Kirschner, Ready Kirken, Čechomor, Lenku Dusilovou, Black Milk, Helenu Zeťovou a Jiřího Schmitzera.

Ve volném čase fotografuje na klasické negativní, převážně velkoformátové materiály a sám si je zpracovává v temné komoře. :-)

Společné projekty a realizace
s Ibrou Ibrahimovičem:


Foto © Ibra Ibrahimovič  /  ibraphoto@gmail.com  /  +420 603 157 537  /  Design © Martin Špoula, Ibra Ibrahimovič