Galerie Služby Tým Blog Kontakt

Ibra Ibrahimovič  /  fotograf Henrich Boráros  /  scénograf Tereza Gruntová  /  grafická designérka Ondřej Jungmann  /  pilot Jiří Kylar  /  tiskař Martin Mráz  /  fotograf Ronny Persan  /  cestovatel Viktor Puci  /  grafický designér Martin Špoula  /  grafický designér Martin Štěpánek  /  kameraman Karel Šuster  /  fotograf Václav Vašků  /  fotograf, novinář

Henrich Boráros / scénograf

Narozen 1974 v Komárně (Slovensko).

2005 - magisterský titul, obor scénografie na Divadelní fakultě AMU v Praze
1998 - Darlington School of Art, Velká Británie

Od roku 1996 žije v Praze a pracuje jako scénograf, designér a konceptuální umělec v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, ve Finsku a ve Francii. Je zakladatelem a členem divadelní skupiny „TRANSFORMACE“ a výtvarné konceptuální skupiny „LE GROUP CONNECTION“ (spolu s Rolandem Farkasem).

Navrhoval výpravy celovečerním filmům Restart, Účastníci zájezdu, Roming, Václav, The Pagan Queen a Alois Nebel. Dále také k deseti krátkým filmům, například Kaktusák, Noise Above, Malá nesdílení, Sladkosti a k více než sto reklamám, mimo jiné Che Banca, O2 boxes, KIA, ING, Nintendo Wii, Aquila, UniCredit Bank, Bavaria Beer, Vodafone, Mobilking, Knorr Vie, Icelandair, Direct, Opavia LU, LG, Gambrinus, Staropramen, ČSOB, Wrigley, Eastpak, T-Mobile atp.

Dále je činný jako výtvarník divadelních inscenací (cena Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2009 -Vojcek), uměleckých performancí a jako designér interiérů. :-)

Společné projekty a realizace
s Ibrou Ibrahimovičem:


Foto © Ibra Ibrahimovič  /  ibraphoto@gmail.com  /  +420 603 157 537  /  Design © Martin Špoula, Ibra Ibrahimovič