Galerie Služby Tým Blog Kontakt

Ibra Ibrahimovič  /  fotograf Henrich Boráros  /  scénograf Tereza Gruntová  /  grafická designérka Ondřej Jungmann  /  pilot Jiří Kylar  /  tiskař Martin Mráz  /  fotograf Ronny Persan  /  cestovatel Viktor Puci  /  grafický designér Martin Špoula  /  grafický designér Martin Štěpánek  /  kameraman Karel Šuster  /  fotograf Václav Vašků  /  fotograf, novinář

Jiří Kylar / tiskař

Narozen v roce 1975 v Praze.

1993 maturoval na Středním odborném učilišti polygrafickém v Praze,
obor tiskař na polygrafických strojích.
1993 - půlroční stáž v tiskárně Thaurdruck, Rakousko

Žije v Halounech u Řevnic. Za socialismu nedostal kvůli přesvědčení doporučení na hudební konzervatoř. V polovině 90. let studoval na Teologické fakultě UK, kterou nedostudoval. Od roku 1995 pracoval v různých tiskárnách převážně na strojích Heidelberg a specializoval se na tisk obrazově náročných publikací. Pracoval na pozicích tiskař, mistr, manažer výroby a ředitel firmy. V současnosti pracuje jako OSVČ v oboru polygrafie.

Tiskl fotografické a architektonické publikace pro Rostislava Šváchu, Evu Jiřičnou a Jana Šibíka. Pracovní knihu fotografií Františka Drtikola vytiskl stochastickým rastrem.

První místo v soutěži o Nejkrásnější knihu roku získal za bibliofilie a výtvarné knihy v letech: 2009 Péťa Medánek, 2004 Architektura a její přísnost, 2002 Vidění prostoru a času, 2001 Tlachapoud.

Ve volném čase koncertuje na klarinet, degustuje doutníky a farmaří. :-)

Společné projekty a realizace
s Ibrou Ibrahimovičem:


Foto © Ibra Ibrahimovič  /  ibraphoto@gmail.com  /  +420 603 157 537  /  Design © Martin Špoula, Ibra Ibrahimovič