Galerie Služby Tým Blog Kontakt

Svatba Děti a rodiče Pohádkové bytosti Divadlo a plakát Foto z natáčení Fotografované rekvizity Firemní propagace Ateliérová fotografie Firemní portrét Dekorace pro interiér Stavba a architektura Letecká fotografie Dokumentární projekt Fotografická reportáž Neziskové organizace Reprodukce obrazů Černobílá fotokomora Pronájem fotografií Prodej originálů Fotografické poradenství

Pronájem fotografií

750 až 1 200 Kč / foto 40 x 50 na 14 dní

Ze svého seriálu Střepy severních Čech pronajímám originální zvětšeniny nejvyšší kvality pro soukromé i společenské reprezentativní účely. Fotografie jsou nositelem melancholické atmosféry s industriálním podtextem a propůjčují místům vážnou atmosféru a pocit sounáležitosti. Obrazy z výstav dodávám s rámy, originály z archivu bez rámů. Kulturním organizacím půjčuji za dostupné ceny i kompletní výstavy.


Ceník služeb připravujeme...

Pronájem fotografií

Fotografie je nepostradatelnou součástí interiéru, působí jako obrazové a duševní osvěžení, kultivuje atmosféru, vyvolává ztracené vzpomínky nebo vybízí k novým zážitkům či soustředění. Na rozdíl od fotografií z natáčení filmů je většina mých volných prací ze seriálu Střepy severních Čech nositelem spíše melancholické atmosféry a svým vnitřním napětím a industriálním podtextem kontrastují s většinou běžných prostorů. Propůjčují místům, kde jsou nainstalovány, spíše vážnou nebo hloubavou atmosféru, pocit sounáležitosti, neotřelého vkusu a svým precizním technickým zpracováním se hodí více do reprezentativních prostor. Za poplatek zapůjčuji v archivní nebo výstavní kvalitě fotografie z vlastní autorské tvorby standardně na dobu 14 dnů, a to organizacím, firmám i soukromým osobám s trvalým pobytem nebo místem působení v České republice. Fotografie z výstav zapůjčuji s rámy, originály z archivu bez rámů. Fotografie zapůjčuji za účelem výzdoby jen do interiérů, jež jsou pro vystavení technicky vhodné, s přijatelnou vlhkostí, světlostí a bezprašností a kde je malá pravděpodobnost odcizení. Zájemcům o koupi fotografie zapůjčuji za stejný poplatek fotografie na zkoušku, pokud si nejsou jistí svým výběrem. Poplatek za zapůjčení, respektive vyzkoušení odečítám při koupi z celkové ceny. Cena za zapůjčení fotografie na 14 dnů je 1/10 ceny originálu, tedy 500 až 2 500 Kč. Nový zákazník obvykle platí zálohu ve výši 1/2 ceny originálu, minimálně ve výši pořizovacích nákladů fotografie. Po vrácení printu mu je odpovídající část zálohy vrácena. O tuto zálohu však přichází v případě, kdy vrátí originál poškozený. Pokud fotografii ztratí nebo si chce fotografii zakoupit, doplatí zbytek předem domluvené ceny. Společenským a kulturním organizacím působícím v České republice zapůjčuji kompletní výstavy. Cena za jejich pronájem je spíše symbolická, je závislá na míře zabezpečení výstavního prostoru, případně pojištění proti ztrátě či poškození. Zapůjčení je ošetřeno smlouvou bez nutnosti skládat jistinu, zápůjčné se platí předem, obvykle na dobu jednoho až dvou měsíců. Fotografie ze seriálu Střepy severních Čech pronajímám pouze na společenské události, jež nekolidují s posláním, pro které byly vytvořeny. Ceny za zapůjčení originálů a výstav jsou smluvní, tabulky vyjadřují pouze jejich obvyklou hodnotu. Zapůjčení oceněných fotografií je dražší, naproti tomu případný pronájem printů bez signatury nebo většího množství snímků vychází levněji.

 


Foto © Ibra Ibrahimovič  /  ibraphoto@gmail.com  /  +420 603 157 537  /  Design © Martin Špoula, Ibra Ibrahimovič