Galerie Služby Tým Blog Kontakt

Svatba Děti a rodiče Pohádkové bytosti Divadlo a plakát Foto z natáčení Fotografované rekvizity Firemní propagace Ateliérová fotografie Firemní portrét Dekorace pro interiér Stavba a architektura Letecká fotografie Dokumentární projekt Fotografická reportáž Neziskové organizace Reprodukce obrazů Černobílá fotokomora Pronájem fotografií Prodej originálů Fotografické poradenství

Černobílá fotokomora

2 600 až 4 500 Kč / 1 foto 40 x 50 cm

Pro zájemce o výjimečně kvalitní zpracování černobílých materiálů vyvolávám ve své domácí laboratoři ručně velmi čistě filmy a zvětšuji optickou cestou fotografie do rozměru 50 x 120 cm z negativů do velikosti až 4 x 5 inch /10 x 12,7 cm. Filmy a fotografie zpracovávám v konfekčních vývojkách, spotřebovaný chemický materiál odevzdávám k odborné likvidaci.


Ceník služeb připravujeme...

Černobílá fotokomora

Černobílou fotokomoru jsem odmalička vnímal jako tajemné místo zrodu obrazů a skoro šamanských chemických kouzel. Od roku 1991 zvětšuji fotografie ve své fotokomoře a od výstavy k výstavě postupně vylepšuji její vybavení, tak abych mohl exponovat fotografie v nejlepší kvalitě. Na své snímky kladu velmi vysoké nároky a jsem při jejich zvětšování absolutně trpělivý, téměř bez ohledu na čas a spotřebovaný fotografický materiál. Zájemcům s obrazově zajímavými projekty nyní nově nabízím službu zvětšování bez kompromisů na klasický barytový papír a případně i ruční, velmi čisté vyvolávání černobílých filmů. Fotografie zvětšuji z kinofilmového negativu o velikosti políčka 24 x 36 nebo 65 mm až do plochých filmů 4 x 5 inch, tedy 10 x 12,7 cm, optickou cestou na barytové papíry s proměnnou gradací do velikosti printu 50 x 70 cm a u panoramatických snímků z role do velikosti obrazu 50 x 120 cm. Pro co nejlepší dojem z vyvolaného snímku dosvěcuji fotografie plošně i lokálně. Nejraději pracuji s fotopapíry AGFA / ADOX Premium a ILFORD Multigrade. Fotografie zvětšuji na zvětšovacím přístroji DURST 1200 Multigraph, používám objektivy s velmi příjemným a přesným podáním Nikkor EL. Finální výtvarnou fotografii kvalitně vyperu, vypnu a vyretušuji, tak aby splňovala nároky pro archivní výstavní print. O technologickém postupu zvětšování si vedu záznam a jsem schopen napodobit původní print i po delší době. Za jeden den práce naexponuji v nejvyšší kvalitě 3 až 4 fotografie klasického formátu 40 x 50 cm nebo 2 panoramatické obrazy 50 x 120 cm, další jeden až dva dny trvá jejich finalizace. Černobílé filmy vyvolávám ručně, velmi čistě, pouze v čerstvé chemii v množství 50 ks filmů a více. Za dva dny vyvolám manuálně v nejvyšší kvalitě a čistotě maximálně 80 filmů, další den trvá stříhání filmů a třídění do pergamenů. Používám konfekční chemii, spotřebovaný chemický materiál včetně roztoků vývojky a ustalovače odevzdávám k chemické likvidaci. Ceny za ruční vyvolání fotografií jsem zpracoval do tabulky, kde zohledňuji náročnost při zvětšování a retušování. V cenách za vyvolání jednoho kinofilmu nebo svitkového filmu zohledňuji ředění vývojky a s tím spojenou technologickou a časovou náročnost. Všechny uvedené ceny jsou předběžné a slouží pouze jako vodítko k vytvoření řádné kalkulace dle kvality dodaných podkladů a náročnosti výstavního záměru.

 


Foto © Ibra Ibrahimovič  /  ibraphoto@gmail.com  /  +420 603 157 537  /  Design © Martin Špoula, Ibra Ibrahimovič